O mně

14. června 2018 v 6:05 | Jana Š |  O webu, použití fotografií...
Zdravím všechny návštěvníky blogu.
Jmenuji se Jana a věnuji se amatérskému fotografování zvířat - především koní na dostizích a výstavách, psů a zvířat v zoologických zahradách.

Fotografovat jsem začala už jako malá, ale tehdy jsem nad tím ještě moc nepřemýšlela - šlo jen o to zachytit zážitek z výletu.

Až v roce 2006 jsem dostala svůj první digitální kompakt za maturitu - Panasonic DMC-LS2 a právě s ním jsem prvně navštívila dostihy v Chuchli. Jelikož umožňoval i poloautomatické a manuální nastavení, začala jsem si s focením více hrát.

V roce 2009 jsem si už ze svého koupila "falešnou zrcadlovku" Panasonic DMC-FZ8. Posun v kvalitě fotografií byl nesrovnatelný a právě s tímto fotoaparátem jsem navštívila svou první výstavu arabských plnokrevníků Prague Intercup 2010.
O výstavě jsem se dozvěděla náhodou z nějakého časopisu. Vlastně ani nevím, proč jsem tam tehdy šla, protože se mi tenkrát arabští plnokrevníci vůbec nelíbili. Nakonec jsem tam strávila oba dny a naprosto jsem propadla jejich kouzlu.

Na Prague Intercup jsem vyrazila ještě následující rok (oba dny) a pak nastala delší pauza.

Mezitím jsem v lednu 2012 vyměnila "falešnou" zrcadlovku za "pravou" - Canon EOS 600D, se kterým se opravdu vyřádím. :-)

Až v loňském roce jsem zavítala na nedělní dopoledne a letos na celou sobotu. Bohužel celé víkendy momentálně nezvládám, ael snad to příští rok konečně vyjde.

Většina fotografií, které zde uvidíte pochází tedy z Národní přehlídky a Prague Intercupu.

Mé první setkání s arabským koněm - mladý hřebeček Valdík, kterého jsme se ségrou potkaly nedaleko Solvayových dolů. Jeho majitel mi ho půjčil na focení - tehdy jsem poprvé držela koně a byl to úžasný zážitek. Rok 2008.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama